Yabancı Dil Eğitimi

 

Yeni Nefes  Eğitim Kurumları olarak Yabancı Dil eğitimine önem veriyoruz. Günümüzde  birkaç yabancı dil bilmenin çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği adına ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. İngilizce eğitimine anaokulu ve ilkokulda başlayarak öğrencilerimize erken ve en uygun dönemlerde yabancı dil öğrenme fırsatı veriyoruz.

İlköğretim süresince öğrencilerimizin temel İngilizce dinleme, anlama, sözlü anlatım ve yazılı anlatım becerilerini geliştirirken, Okulumuzda bulunan native öğretmenler sayesinde öğrencilerimize  İngilizce pratik yapma konusunda büyük avantaj sunulmaktadır.

Öğrencilerimizi her yönüyle tanıyarak öğrenim teknikleri ve zeka türlerini dikkate alarak eğitim ve öğretimimizi çeşitlendirmeye çalışmaktayız. Bu bağlamda farklı ve yenilikçi öğretim teknikleri, çoklu zeka yaklaşımları, Storytelling , topic-based, TPR gibi yöntemleri okullarımızın uzman öğretmenleri tarafından yabancı dil eğitimimizde sıklıkla kullanılmaktadır. Dil öğretimimizi öğrencilerimizin motivasyonunu arttıracak ve ekip ruhu oluşturacak şekilde, yabancı dil skeçleri, İngilizce, bilgi  yarışmaları, proje çalışmaları, power point ve portfolio sunumları ile desteklemekteyiz.

Anasınıfı da dahil olmak üzere ingilizce derslerimiz öğretmenlerimizden biri yabancı(native) olmak üzere iki öğretmenle eğitim vermekteyiz.

Dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi bünyesinde yer alan UCLES ( University of Cambridge Local Examinations Syndicate ) Bölümü tarafından uygulanan İngilizce yeterlilik sınavları (Starter-Movers-Flyers-KET-PET-FCE)  tüm dünya genelinde İngilizceyi yabancı dil olarak öğrenen öğrencilere uygulanır ve İngilizce eğitimine tüm dünya genelinde bir standart getirmeyi amaçlar bu amaç doğrultusunda takviye programlarıyla öğrencilerimizin bu tarz sınavlara hazırlanmalarına ve öğrencilerin okuma-anlama, dinleme, yazma ve konuşma yeteneklerinin gelişmesine destek  vermekteyiz. Sınavlar sayesinde öğrencilerimizin tartışmaya ve tereddüde yer bırakmadan ne kadar başarılı oldukları yine bu sınav sayesinde tarafsız bir kurum tarafından tespit edilebilmektedir.

Bu sınavlara  giren öğrenci aynı dönemde dünyanın her yerinde aynı sınava giren yaşıtları ile kendisini kıyaslama ve dünya standartlarına göre İngilizcede ne kadar başarılı olduğunu bilimsel veriler ışığında görme imkânını bulur.

KET - PET – FCE – IELTS sınavları ile tamamlanacak olan bu seri ile öğrencilerimiz üniversite dönemi ile beraber İngilizce dil öğrenimindeki yapılanmalarını üst düzeyde tamamlayacaklardır.

Bu sınavlar, öğrencilerimiz için kısa vadede ulaşılması gereken hedefler belirleyerek, öğrencilerimizin motivasyonunu sürekli yüksek tutacak ve onların İngilizce dersindeki başarısını artıracaktır.