Haberler

MTA Tabiat Tarihi Müzesine 6.Sınıf Öğrencilerimiz ile Gezi Düzenledik | 04.03.2015

OKULUMUZ 6.SINIF ÖĞRENCİLERİYLE MTA TABİAT TARİHİ MÜZESİNE GEZİ DÜZENLEDİK. Gezimizde ilk olarak güneş ve güneş sistemlerindeki gezegenlerin orantılı modelleri ile uzaya kısa bir yolculuk yaptık. Müzenin 1.katında 4,5 milyar yıl önce jeolojik devirler boyunca yaşamın nasıl gerçekleştiğine dair canlı çeşitlerini ve fosil örneklerini inceledik. Bunlarla birlikte dev gergedan ve etçil dinozorlara ait fosil örneklerini inceledik. Özellikle Maraş filine ait fosil kalıntıları fazlasıyla ilgimizi çekti. Omurgalı ve omurgasız hayvanların da fosillerini görme imkanı bulduk.

 

İklim tiplerine yetiştirilen tarım ürünleri ve bitki örtülerine ait model örneklerini inceledik. Değerli ve az değerli taşları gözlemledik. Anadolu’da ilk kullanılan maden olan bakırın işlenme aşamalarını izledik. Ülkemizde bulanan ve yetiştirilen hayvanların doldurulmuş modellerine baktık.

 

Dünya modeli üzerinde kıtaları ve okyanusları gözlemleme imkanı bulduk. Sesli anlatımla dünyanın su kaynaklarına yönelik bilgi sahibi olduk. 6,5 milyar nüfusa sahip dünyamızın ne kadar az içme su kaynağı  olduğunu öğrenmiş olduk.

 

Farklı alanlarda bilgi sahibi olduğumuz gezimizi güzel bir şekilde tamamladık.

 

Diğer Haberler